Poštovani,
    Radi se o mom ocu. Konstatovan mu je kamen u bešici; prema cistoskopiji kamen je veličine 3cm. Ima krv u mokraći dva puta nedeljno. Urolog mu preporučuje operaciju odstranivanja kamena i ujedno prostate. Prema nalazu, prostata je ovalna, homogena struktura, volumen 72ccm, ali ona je uzrok stvaranje kamena u bešici, pa urolog predlaže ujedno i njeno odstranivanje. PSA u granicama normale. Otac je u dobrom stanju, kardiolog kaže da može ići na operaciju, ali nas brinu godine (ima 82g.); koliko je to rizično, mislim na anesteziju. Ukoliko se ne izvrši operacija koje se posledice, može li doći do oštećenja bubrega?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Komplikacije su infekcija krvarenje, nemogucnost mokrenja itd. Rizik od anestezije ne procenjujemo mi vec internisti. Moguce je obzirom na godine uraditi i samo razbijanje kamena kroz mokracni kanal, sto predstavlja manju traumu za njega,a prostatu i ne dirati. dr Vojinov