Poštovani doktore,
    posle uradjenog spermograma dijagnoza je bila Astenozoospermia (a6, b17, c19, d58) i Pyosperrnia. Povećan je bio i broj leukocita 4mil/ml. spermokultura( bakterije i gljive nisu izolovane), test na klamidiju-mikroplazmu-ureaplazmu negativan. Obavio sam i preglede kod urologa, nema znakova za variočelu tj svi rezultati su uredni osim desnog bubrega koji je redukovane debljine. Terapija je Trental 400 2x1, Proxeed 2x1 u naredna dva meseca (posle terapije odraditi spermogram).
    Moje pitanje je: koliko je zaista potrebno vremena da bi ova terapija delovala, (pošto u uputstvu PROXED, a piše da se rezultati mogu očekivati tek od 3,5 do 6 meseci korišćenja leka) i da li je sa mojim rezultatima moguće preći tu cifru A>25% tj. A+B>50% ?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Obicno terapije treba da traje najmanje 3 meseca. Moguce je postici trudnocu i sa ovim parametrima i ne treba s ocekivati da ce nalazi biti u potpunosti uredni. Potrebno je leciti infekciju koju imate bez obzira sto bakterije nisu izolovane. dr Vojinov