Poštovani doktore,
    prvo da Vam se zahvalim i pohvalim, jer ovo je nešto zaista divno da može ovako da se kontaktira sa doktorom. Više puta sam Vas kontaktirala i uvek ste mi izašli u susret. Hvala!
    Naime, o čemu se radi: muž se leči godinama od azzospermije. Poslednja 4 meseca je pod terapijom klomifen i vitamini. Molim Vas da mi protumačite spermogram koji je radjen na urološkoj klinici KC u BG koji glasi ovako: zapremina: 1,0 pH: 8,0 br.sperm.: 0,15 20-250x10/9/L br.sperm.: 0,15 >50 x10/6/V pokretni: redak nepokretni: redak dijagnoza: oligoasttenozoospermia, hipospermija. Deset dana kasnije radjen probni spermogram (pošto smo u programu za besplatnu vantelesnu) na GAKu u Višegradskoj i glasi ovako: na pločici nadjena 2 pokretna i 3 nepokretna spermatozoida, zbog malog broja spermatozoida ostali parametri nisu procenjivani.
    Dragi doktore, moje pitanje je koliko spermatozoida ima na spermogramu koji je radjen na urološkoj klinici i da li sa ovakvim spermogramom može da se radi ICSI.
    Bila bih Vam neizmerno zahvalna na odgovoru,
    zabrinuta