Zdravo,
    Duže vreme sam imala problema sa uriniranje, pa po preporuci ginekologa, koja pretpostavljam je mislio da nije problem bakterija, skoro svaki put mi je prepisivao citeral (ciproflaksin). Uradila sam urinokulturu i pokazala je da imam escheria coli,1000000 u 1ml i to 2 puta. Prvi put je bila neotporna na jedna antibiotike, a drugi put na sasvim druge. Sad sam popila drugu dozu i osećam da mi se simptomi ponovo vraćaju.
    Da li je lek delovao na bakteriju sa uzimanjem antibiotika i kakvu posledicu može imati na zdravje (reproduktivne organe) to dugo lečenje. Hoću planirati bremenost i trebam li je prvo odstraniti.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Pa posto imata infekciju morate je izleciti i to sa tri antibiotika po deset dana svaki prema urinokulturi. Lekovi ne mogu uticati na zacece ,ali ih ne treba koristiti u trudnoci, sto znaci da prvo morate sanirati infekciju dr vojinov