Imam 30 godina i konstatovana je akutna upala prostate (UZ je pokazao normalnu veličinu prostate, a nalazi urina iz biohemijske laboratorije su sterilni). Nakon terapije citeralom 2x1 dve nedelje simptomi su se ublažili ali ne i povukli. Kada se detaljnije prisetim simptomi zbog kojih sam se javio doktoru počeli su mnogo ranije ( peckanje pri mokrenju nakon odnosa, tup bol iznad penisa u dubini donjeg stomaka, peckanje pri i nakon mokrenja...) pre nego što sam se javio doktoru, ali nisu bili izraziti i jaki. Direktan povod za odlazak kod doktora bio je jak bol i pečenje pri mokrenju i bol iznad penisa i između penisa i čmara prilikom dugog sedenja i to nakon što sam pokisao prilikom obilaska terena - budućeg gradilišta. U međuvremenu simptomi su se ponovo javili te sam sa prepisanom terapijom i urološkim čajevima nastavio samoinicijativno jer smatram da je upala hronična a ne akutna.
    Molim Vas da mi odgovorite da li je upala hronična ili akutna i da li je dijagnoza dobra.
    Unapred zahvalan,
    Branko Srbulović

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Verovatno se radi o hronicnoj upali, obyorom na simptome i duzinu trajanja. Akutna ide i sa povisenom temperaturom. I akutna i hronicna se lece antibioticima u trajanju od mesec dana. Nakon Ciprocinala uzmite Bactrim tbl 2 x 2 tokom 15 dana + Conprosta caps 3 x 2. Cuvajte se [rehlede. Kupke u toploj vodi prijaju prostati dr vojinov