Mojot sin ima 18 god., pred 2 mseci se pozali na bolka vo leviot testis. So pregledot mu rekoa deka ima vospalenie na testisot i mu dadoa antibiotik 10 dena. Potoa otidovme i go gledaa na exo. Lekarite rekoa deka ima mala cista na leviot testis no bezopasen.
    Ve molam objasnete mi kako ponatamu.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Verovatno se radi o cisti na epididimu,strukturi koja lezi na testisu. Ciste testisa su ekstremno retke. Potrebno je dalje pracenje ukoliko se radi o cisti testisa dr Vojinov