Postovani Doktore,     Javljam se iz Novog Sada i molim Vas da mi STO PRE odgovorite.   Moj otac je pre nedelju dana imao operaciju tumora besike gde mu je vise   od dve trecine besike odstranjeno, a tkivo zarazeno i zdravo poslato na   analizu, a rezultati su sledeci, pa Vas molim najlepse da mi to sve   razjasnite, jer on zivi u unutrasnjosti i niko mu nije objasnio sta i   kako:   1. carcinoma transitiocellulare gradus III infiltrativum vesicae   urinaria,postoji izrazena nekroza, hemoragija i inflamacija u tkivu   tumora;   2. dobijeno je hornicno inflamatorno tkivo uretera sa poljem   transitiocelularnog karcinoma gradus III     Unapred zahvalan,

    Odgovoreno: 18. 10. 2007.
    •

      Radi se o vrsti tumora koja se javlja na epitelu mokracen besike i uretera.  Posto se radi o infiltrativnom tumoru (prodire u dublje slojeve besika)  jedino takva vrsta operacije prestavlja sansu za izlecenje. Problem moze da  predstavlja pojava tumora u ureteru , posto se tavrsta tumora moze pojaviti  u citavoj njegovoj duzini, te se preporucuju dalja pracenja.   Ass.mr sci. med. dr Sasa Vojinov