Postovani,   pre nekih sest meseci dobio sam udarac u predelu penisa i osetio sam   veliku bol.Posle nekoliko dana pri odnosu pritisnuo sam penis i prosto je   bio savijen na pola.Pri pregledu preporucili su mi detaljniji pregled ali   sumnjaju na Induratio penis plasticu,gde se preporucuje operacija.Kakva su   iskustva sa takvom operacijom,sta "govori" statistika i ko je od nasih   lekara specijalista za to ? Unapred zahvalan i veliki pozdrav za sve sa   ovog   foruma.

    Odgovoreno: 18. 10. 2007.
    •

      Induratio penis plastica predstavlja zadebljanje jedne od ovojnica penisa  zbog stvaranja oziljnog tkiva. Uzrok nepoznat, ali se navode kao uzroci  trauma, imunoloska oboljenja itd. Najvise se ovom oblascu bavi Prof.dr Sava  Perovic.   Ass.mr sci. med. dr Sasa Vojinov