Poštovani,
    imam 42 godine, suženje uretre i hronični prostatitis, kvalitet života mi je jako narušen u poslednjih godinu dana učestalim infekcijama, koje sam uspeo da saniram dugotrajnom upotrebom antibiotika. Predložen mi je operativni zahvat Uretrotomia interna.
    Zanima me da li ta operacija može trajno rešiti moj problem, da li mogu očekivati brz oporavak nakon operacije, da li je neophodno nošenje katetera nakon operacije, i da li je bolje da se to odradi u inostranstvu-mislim na laparoskopiju.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ne postoji laparoskoski pristup za tu intervenciju. Kateter se nosi 10-14 dana. Oporavak je brz. Suzenje se uz povremeno buziranja kasnije, resava u velikom procentu uz moguc recidiv. dr vojinov