Poštovani doktore,
    bila bih Vam veoma zahvalna ako biste mi prokomentarisali ovaj nalaz. Na nativnom snimku urotrakta desni bubreg je većim delom superponiram gasovima iz crevnih vijuga. Bubrezi su normalnom položaju i veličine. Oba m.psoasa jasno konturisana. U projekciji na urotrakt ne uočavaju se senke krečne sadržine. Nakon aplikacije i.v.kontrasta oba bubrega luče na vreme u dobrom tempu i koncentraciji. Obostrano pijelokaliksni sistemi u granicama normale. Levi ureter urednog prikaza. U distalnom delu desnog uretera u visini linije terminalis uočava se "koleno" odnosno relativno suženje lumena i otežana pasaža kontrasta što bi moglo odgovarati extraluminalnoj kompresiji. Mokraćna bešika se tokom pregleda puni kontrastom.
    Hvala puno

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Postoji suzenje u predelu srednjeg dela uretera, koje moze biti uzrokovano pritiskom neke strukture spolja u odnosu na ureter. Potrebna je dodatna dijagnostika. dr Vojinov