Poštovani doktore,
    imam 25 godina, nekada osećam neodređen i tup bol u predelu ispod pupka sa desne strane koji neposredno posle ejakulacije nestane. Takođe nekad prilikom mokrenja, pri naprezanju se izluči mala količina sperme (eksprimat prostate). Radio sam ultrazvuk abdomena i prostata je normalne veličine 30x30x29 i sve je ok ali je nađeno u bubrezima kristala peska 3mm. Takođe sam uradio i briseve na hlamidiju, mycoplasmu i ureaplasmu, urinokulturu, spermokulturu i ništa nije pronađeno, t.j. sve je ok. Da li možda pesak uzrokuje taj bol i da li ipak postoji mogućnost upale prostate iako su rezultati dobri?
    Hvala Vam mnogo.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Postoji mogucnost i da pesak pravi taj problem,ali je moguca i upala bez prisustva bakterija. Potrebno je uraditi TRUS prostatae - UZ prostate kroz debelo crevo na osnovu koga ce se utvrditi da li postoji infekcija prostate ili ne (i ona daje takve tegobe) dr Vojinov