SPERMOGRAM: Zapremina 3,5 ml; Viskoznost POVEĆANA; Likvefakcija do 30 min, Broj spermatozoida 22mil/ml; Broj pokretnih 88%, od toga brzina 4 i 3 = 31% a brzina 2 i 1 =57%; Ukupno abnormalnih oblika 13%, Broj leukocita 10,5 x 10^6 /mil !!!!, Spermokultura STERILNA, Candida nije izolovana.
    S obzirom da su sve vrednosti osim viskoziteta i leukocita u dozvoljenim granicama, interesuje me da li je u pitanju neka infekcija i koliko to utiče na plodnost?

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • U pitanju je infekcija. Potrebno je uraditi testove na infekciju bris uretre na Chlamydiu trachomatis, Mycoplasmu i ureaplasmu, birs uretre na bakteriolosku kulturu sa AB,spermokultura sa AB i urin na Trichomonas vaginalis. dr Vojinov