Poštovani doktore,
    Imam djevojčicu od četiri i po godine. Od septembra joj se u urinu javlja bakterija Proteus mirabilis, a u poslednjem joj je izolovana i Enetrokoka. Njen pedijatr savjetuje da joj se uradi mikciona cistouretrografija.
    Molim Vas da mi objasnite kakvo je to snimanje i da li je štetno. Ima li kakvog rizika od ovog snimanja? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Kao i svako zracenje je stetno,ali su doze prilagodjenje deci. Provera se ispravnost mokracnih kanala, tj da li se prilikom mokrenja vraca mokraca iz besike ka bubrezima, sto moze biti uzrok ucstalih infekcija. dr Vojinov