Moj otac ima dve operacije na srcu, baj pas. Ima 73 godine. Zadnjih godinu dana je imao kamenje u bubrezima i pojavila mu se voda u plućima. Dobio je da pije Lasix i još jedan lek i dobio anuriju, pa su mu stavili kateter koji je stajao 14 dana, ne rekavši mu da treba ispiranje, dobio je infekciju sa Proteusom Vulgarisom, primio terapiju 10 dana Longacepha 2gr i sad pije Bactrim. Problem je što mu jako otiču noge, a što do sada nije imao uopšte. Otok je na skočnim zglobovima i šire se od kolena na butine. Imao je tri +++ belančevina u mokraći .
    Želela bi da me uputite šta da radim za te otoke, jer ne sme da pije jake lekove za izbacivanje vode zbog adenoma prostate i anurije. Odakle da krenem i gde da ga vodim na preglede. Da li je to urološke ili kardiloške prirode?

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Lekovi za izbacivanje vode nemaju veze sa prostatom i anurijom, koja je resena stavljanjem katetera. Ukoliko kateter uredno funkcionise, otoci su posledica srcanih smetnji te je neophodan pregled kardiologa. dr Vojinov