Poštovani doktore,
    imam 33 god. urađen mi je IVP pregled i ustanovljeno mi je da desno u maloj karlici postoji krečna senka promera zrna prosa. Funkcionalni urogram oba bubrega je u fiziološkim granicama. Pijelokaliksni sistem d.bubrega je umereno dilatiran kao i d. ureter u lumbalnom delu. Postoji dvostruka stenoza d.uretera u visini donjeg ruba VL3, a druga u visini donjeg ruba sakroilijakalnog zgloba. Postoje upalne promene na malim kaliksima oba bubrega, više desno. L. ureter i mokraćni mehur su pravilni. Hidronephrosis gr.II lat.dex. stenosis duplex ureteris dex. ureterolithiasis lat.dex. pyelonephritis chr.gr. II dex.et gr. I sin.
    Molim Vaše mišljenje i savet za dalje lečenje.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ukoliko i dalje postoji problem, potrebno je uraditi razbijanje kamena da li krozmokracnu besiku (lithocals) ili aparatom koji se zove ESWL da bi se ocuvala funkcija bubrega. dr Vojinov