Poštovani,
    radio sam spermogram i spermo kulturu, pa me zanima Vaše mišljenje oko nekih rezultata. Naime, u spermo kulturi je pronađena bakterija Streptococcus pneumoniae, pa me interesuje kakav uticaj navedena bakterija ima na kvalitet sperme? Druga stvar je da imam povećan broj leukocita, tj vrednost je 1,8 i veliki procenat spermatozoida nepravilnog oblika, tačnije 79%.
    Interesuje me šta bih mogao preduzeti kako bih smanjio procenat nepravilnih spermatozoida?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Lecenjem infekcije preduzimate sve sto je potrebno. Svaka infekcija bakterijama, moze da ima uticaj na proces stvaranja spermatozoida, tako da je lecenje neophodno. Leukociti ukazuju na infekciju ,a nepravilni oblici mogu biti posledica te infekcije. dr Vojinov