Imam 43 godine. U poslednjih par meseci, povremeno, prilikom mokrenja se pojavi potpuno bela ili beličasta mokraća kao mleko. Nemam bolova osim \"nelagodnosti\" u uretri. Bela mokraća se nekada pojavljuje na početku mokrenja, nekada par puta u toku mokrenja, najčešće na kraju. Jak neprijatan miris mokraće. Osećaj \"kapanja\" nakon mokrenja. Rađena krvna slika i urinokultura (3 uzastopne). Krvne analize, sve u granicama normale, osim povišenog holesterola (6.3) zbog kojeg sam na dijeti. Urinokultura: 1. steriln, 2. enterobakter, 3. citrobakter. Korišćen adekvatni antibiotik 10 dana. Nakon prestanka korišćenja antibiotika, simptomi se vratili u izraženijem obliku. Ostali simptomi: bol u donjem delu leđa, ali subjektivno kao da je od kičme, reaguje na promenu položaja i pokreta, tup bol u mišićima nogu, listovima, osećaj otečenosti, mada se vizuelno ne primećuje otok. Način života: mnogo mentalnog rada noću, veoma malo sna (5-6 sati dnevno). Ishrana kvalitetna, bez masnoća, bez preterivanja, sa svim pozitivnim preporukama o zdravoj hrani, pijem preparate: C vitamin, 1000mg, Vitamin B complex, Selen.
    Šta bi trebalo uraditi da bi se definisala dijagnoza i naravno lečenje? Postoje li iskustva sa ovakvim simptomima. Naročito me brine bela mokraća....
    Unapred hvala ...

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Bela mokraca je znak infekcije koja i dalje negde postoji. Ono sta morate uraditi jeste UZ bubrega besike i prostate i naravno ponoviti UK i to dati onaj uzorak sa promenom boje. dr Vojinov