Interesuje me da li je moguće začepljenje semevoda iz nekog razloga. Kakvim pregledom se može ustanoviti da li su semevodi prohodni i da li se u nekim slučajevima mogu hiruški tretirati.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Ranije su se radila snimanja semevoda ali se sada to retko radi. Ukoliko imate normalne spermatozoide u testisima a nemate spermatozoida u ejakulatu sigurno da posrtoji negde opstrukcija. Povrede infekcije,ranije operacije mogu biti uzrok. dr Vojinov