Moj sin ima 8 god. Pre 2 nedelje imao je 1 dan povišenu temperaturu (do 38) i peckanje u stomaku dok mokri. Popio je jednu kutiju Sinacilina. Već drugog dana po uzimanju terapije peckanje je prestalo i nije više bilo problema. Sedam dana posle završene terapije dali smo opet urin na analizu i imao je 5-6 leukocita i pedijatar nas uputio da damo urinokulturu. Rezultat je - proteus spp 2500/ml.
    Da li je to nešto alarmantno, o čemu se tu radi i kako se leči? Moram da napomenem da dete nema baš nikakve bolove ni smetnje.