Poštovani,
    pišem u ime moga oca, koji je pre mesec dana obavio ultrazvučni pregled celog abdomena. DG. glasi, Microlythiasis renuum. Nikakvo objašnjenje ni terapija nije mu data. Takođe kraj rubrike prostata, stoji opis: dim. 23.8x39.6, AP DIJAMETRA 27.6, deblje kapsule, homogene eho strukture (film).T ežina 13.7g, RU:39ml.
    Molim Vas da mi kažete da li je ovakav nalaz prostate uredan?
    Veliko hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Nije bitna velicina prostate vec tegobe koje on ima. Yaostatak mokrace u besici od 39 ml je prihvatljiv. Znaci po UZ nalaz uredan. Sitni kamencici u bubregu - Rowatinex caps 3 x 1 nekoliko meseci dr Vojinov