postovani doktore imam sina 22godine kod koga je otkrivena hlamidija pre   5   god.lecio se raznim antibioticima ali se uvek vracala,sada vec ima i   bolove   u glavicu i dole.dok pije lekove sve je uredu.kazite mi postoji li neka da   kazemo prava terapija za hlamidiju i koja.unapred zahvalan zabrinuti   roditelj.

    Odgovoreno: 01. 10. 2007.
    •

      Postoji prava dijagnoya, a terapije je u principu ista. Dijagnoza standardna  su vrisevi i bojenje preparata uz posmatranje fluorecentnih tackica pod  mikroskopom. Greske postoje. Nova metoda je PCR gde se odredju prisustvo  genetskog materijala u urinu organizma obolelog. Metoda potvrdjuje  prisustvo, odnosno odsustvo Chlamidie sa 100% tacnoscu. Prvo dg pa th.

      Ass.mr sci.med. dr Sasa Vojinov