Postovani,     Imam 18 godina i dijagnozu varikocele. Na osnovu nalaza predlozena je   operacija, pa me zanima da li cu posle operacije imati problema prilikom   fizickih aktivnosti (teretana, basket, voznja bicikla, trcanje,.....)   Lekar mi je rekao da cu se vratiti "normalnom" zivotu i da necu imati   problema sa sterilitetom.   Imam li razloga za brigu ?     Unapred hvala !

    Odgovoreno: 01. 10. 2007.
    •

       Operacija varikokele se i radi zbog steriliteta. Nakon operacije u 70% se  popravlja spermogram , a u 30% ostaje isti, tako da 100% garancija ne  postoji. Nakon op 3 nedelje posteda od fizickih aktivnosti   Ass.mr sci.med. dr Sasa Vojinov