Doktore Sasa,

    pozdrav moje ime je T. D., 1978.god. Cacak.   Supruga i ja imamo problem trudnoce. Naime, ona je prosle godine u ovom   periodu radila konizaciju   grlica materice (nije postojao tumor, ali je postojala odlicna podloga ).   Stanje je sada cisto   i uredni su svi pregledi i nalazi, medjutim ja sam ove godine na kontroli   imao veoma mali broj spermatozoida, veliki broj bakterija i leukocita,   slabu pokretljivost. Analizama je ustanovljeno da mi nije u redu   Ureaplasma. Posle terapije ureaplasma je u redu, kao i ostali nalazi posle   brisa. Spermogram se donekle pomerio na bolje, ali broj spermatozoida je   opao u odnosu na prvi put. Takodjer ima leukocita. Pokretljivost je bolja   malo.   Molio bih za savet. Kod urologa jos nisam isao, a   ovde u Cacku i nema doktora koji se bave temom steriliteta.   S` Postovanjem,

    Odgovoreno: 01. 10. 2007.
    •  Prisustvo leukocita u spermi je znak da infekcija nekom bakterijom jos uvek  postoji. Inace za oporavak spermatozoida potrebno je 2-3 meseca nako  izlecenja infekcije uz odgovarajucu potponu terapiju

      Ass. mr sci.med. dr Sasa Vojinov

Komentari na pitanje: #1293

    • Imam 21 godinu i imam problem da nemogu da zavrnem kozicu na penisu. Kome da se obratim, i sta da radim. Dali je tu potrebna neka operacija?