Poštovanje doktore,
    u zadnja 4 mjeseca imam povremeno tupu bol u donjem djelu stomaka i širi mi se na leđa, krv sam pregledo super je, radio sam ultra zvuk, pregledao bubrege, prostatu i bešiku, sve mi funkcionira dobro . Sa stoliciom nemam problema, imam apetit, nije mi muka, jedino kada imam bol, malo teže mokrim, ali nemam krv u mokraći. Bio sam kod lekara koji je rekao da su mi se pršljenovi ukljestili u kičmi, pa sam pio tablete, diclak za bolove i bilo mi je lakše, ali opet se javi.
    Možete li mi reći šta bi moglo biti i šta bi trebao napraviti još od analiza.
    Od srca Vam hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Potrebno je proveriti i dali se mozda radi o hronicnoj infekciji prostate koja daje takve tegobe.Potrebno je uraditi testove na infekciju bris uretre na Chlamydiu trachomatis, Mycoplasmu i ureaplasmu, birs uretre na bakteriolosku kulturu sa AB,spermokultura sa AB i urin na Trichomonas vaginalis. Kada date nalaze, pocnite sa Ciprocinal tbl 500 mg 2 x 1 do dobijanje rezultata i onda jos 3 nedelje antibiotika prema AB. dr Vojinov