Često patim od cistitisa. Dok uzimam antibiotik dobro je, i bude dobro nekih 4-5 meseci, i posle opet ista priča. Sad mi je urađen ultrazvuk bubrega i mokraćnih puteva, za koje mi je rečeno da je u redu, s tim što mi je napomenjeno da na desnom bubregu imam ožiljak.
    Da li česte upale mogu da izazovu oštećenja na bubrezima (tj ožiljak) i koliko je ozbiljno? Mada mi je isto tako rečeno da nije ozbiljno? Prilično sam zbunjena.
    Hvala na odgovoru ,
    Alekandra

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Taj oziljak nastaje u detinjstvu do 5te godine, kao posledica infekcije. On posto je izolovan i neostecuje funkciju bubrega, tako da mozete biti bezbrizni i redovno lecite pojavu infekcija dr Vojinov