Doktore,
    Ovo su nalazi spermograma moga supruga: Volumen 2.0ml ; pH 7.7 ; Koncentracija 18.000.000 sp/ml, Ukupan br. 36.000.000 sp/ej ; Br.progresivnih /ml. 5.000.000 ; ukupan br.progresivnih 10.000.000 sp/ej . Analiza nakon 35 minuta: progresivni 28%; Neprogresivni 9%; Imotilni 63%; Vitalitet 59% Analiza nakon 60 min.: Progresivni 27%; Neprogresivni 8%; Imotilni 65%, vitalitet / % Analiza nakon 90 min.: Prog. 23%; Neprog.9%; Imotilni 68%; Vitalitet /% Morfološka slika: Normalni oblik 62%; Devijantni 38%; Devijacija na glavi 15%; devijacija flagulem 23%; Kombinirane malformacije 0 %; Okrugla temna glava 4%, Bez akrozoma 3%; Zavijeni flagelum 12%; Anguliran flagelum 9%; Kopljasta glava 3%, i piriformna glava 5% Rezultati Citograma: Germinativni kletke (ima); Epitilni kletke (ima); Er (nema), Le (nema) Debris (nema). Spermatozoiden indeks: Normalan.
    Dajte dijagnozu i neku terapiju. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Smanjena pokretljivost i broj spermatozoida. Uraditi testove na infekciju da bi se ona iskljucila ili po potrebi lecila. Zn tbl 2 x 1 + Vit E 2 x 1 tokom 2 meseca dr Vojinov