Poštovani doktore,
    Imam 26 godina. Nalaz spermograma je: koncentracija 12-15 mil/mil. Broj spermatozoida u cm kvadratnom 5 miliona. Volumen ejakulata 4cm kvadratna. Progresivno pokretnih 20%, u mestu 5%, nepokretnih 75%. Dijagnoza: oligoastenospemija. U nalazu spermokulture nađene su enterokoke. Doktor mi je rekao da posle terapije treba da uradim opet samo spermokulturu. Tada je nalaz bio uredan.
    Da li to znači i da mi se popravio spermogram? Da li su samo enterokoke uzrok lošeg spermograma ili može biti još nešto u pitanju? Da li da radim ponovo spermogram? Hvala.