Imam sina od 12 god, trenira fudbal, zdravo je dete. U urinu su pronađeni proteini (5ml/dl). Zdravstveni sam radnik, moj primarius mi je savetovao da ponovim urin nakon dve tri nedelje (živim u Italiji).
    Molim Vaše mišljenje i odgovor kako i šta da radim? Dete do sad nikakvih zdravstvenih problema nije imalo.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Postoje i fiziološka stanja kada je bubreg propustljiviji za proteine i oni se pojavljaju u povećanoj količini u mokraći, ali mogu i da budu simptom nekog bubrežnog oboljenja. Ponoviti nalaz i javiti se nefrolozima koji se bave ovom vrstom problema.
      dr Vojinov