Poštovani doktore,
    Pitam u ime mog oca, kojem su lekari konstatovali da ima u prostati (možda se neću dobro izraziti) kalcifite (ili nešto slicno kalci..). Preporučeno mu je da pije 7 dana konjugovani estrogen, Hormoplex. Međutim, to je stari lek koji se ne proizvodi više. Ni u jednoj apoteci, a ni na telefon Apotekarske ustanove za informacije o lekovima nisu znali da mu kažu koja je zamena za to. Ja sam nešto našla na interentu da je to neki \"Premarin\", ali po apotekama nisu znali za to i nemaju ga na spisku dozovljenih lekova.
    Molim Vas pomozite da pronađemo adekvatan lek.
    Unapred zahvalna,
    Tanja

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Ne postoji lek koji moze da ukloni kalcifikacije u prostatti (natalozen kalcijum u tkivo prostate) i nije ni potrebo da se to uklanja posto to ne moze biti uzrok smetnji. dr Vojinov

Komentari na pitanje: #12312

    • pusti ti lekare,ne znaju sve.ne znam za sta kalcifikati ne mogu da smrtaju.oni rezu krvne sudove iznutra,bubrege,izazivaju mozdane udare.vidi nedto alternativno za topljenje kamena,i leci vatenje kod tvog oca,jer je uzrok lose svarena hrana,lose svaren kalcijum.probaj 2-3 kspi ricinusa,2 put dnevno,od "sinefarm",i cajeve