U nalazu urina mi je pronađena bakterija Klepsiela pneumonia deset hiljada je koncentracija te bakterije u urinu. Nigde ne mogu da pronađem ništa o toj bakteriji i zanima me odakle mi se pojavila ta bakterija. Imam česte infekcije urinarnog sistema, ali prošli put mi je izolovana neka sasvim druga bakterija. Ne znam šta da radim da bih izlečila te urinarne infekcije i ne znam ni kako nastaju.
    Inače, već sam u poslednje vreme pila dosta antibiotika, zbog neke pojave na koži i zbog te neke druge bakterije kad sam je imala i ne mogu da više pijem tolike antibiotike. Izgleda da mi stalno poremete floru i da taman jedne uništi, druge se bakterije pojave.
    Šta da radim?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Bakterije poticu iz debelog creva odakle ulaze u vaginu a iz vagine u mokracnu besiku. Klabsiela je jedan od uzrocnika, nesto redji,a najucestalija je Escherichia colli. dr Vojinov