Možete li da mi prokomentarišete moj UZ bubrega. Desni bubreg normalne veličine ioblika, blago proširenih pielona sa mikrokalkulozom. Levi bubreg normalne veličine, proširenog pijelomičnog sistema sa sa mikrokalkulozom. Cista 1,3 cm. Bešika ok, jetra ok, pankreas ok, slezina ok. Nadam sa da sam dobro pročitala. Imam infekciju masa bakterija, leukocita, ep ćelija, poz proteini. Pijem Pipegal. Sada treba da odem i infuzijom primim Longacef. Pre tri godine imala sam jaku infekciju urinarnu :eserihija. Ali su bubrezi bili ok. Jako sam zabrinuta.
    Šta je ovo? Imam 27 g i nisam rađala.

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Problem jedino predstavlja to prosirenje PK sistema. Ponoviti UZ za dve nedelje Ukoliko se odrazava to prosirenje uraditi intravensku urografiju. Cista i sitno kamenje ne treba da vas zabrinjavaju. Prosirenje moze nastati jer je neki kamen krenu i zaglavio se u mokracnim putevima. Ukoliko ga na kontrolnom UZ ne bude bilo. Ne treba dalje ispitivati. dr Vojinov