Poštovani,
    Dijagnostikovan mi je herpes simplex virus tipa 1 (30%) nakon tri meseca lečenja Aciklovirom. Pre toga sam imao i virus tip2 koji više nemam po analizama (bris meatusa uretre).
    Zanima me kako to utiče na moj celokupni imunitet (ovih 30%) i na moju seksualnu funkciju (da li sam reproduktivno sposoban). Takođe me interesuje na koji način ovo mogu preneti svom partneru (duža veza).
    Očekujem Vaš odgovor, pošto u svog doktora imam sve manje poverenja.
    Unapred hvala,
    Nemanja

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Imunitet utice na herpes, i kada on padne herpes iybija na koyi. to je hronicna infekcija. Zarazni ste samo kada imate promene na kozi. Ukoliko se retko javlja ne treba koristiti lekove za prevenciju. Piti lekove samo onda i mazati kada herpes izbije na kzu. dr Vojinov