Poštovani doktore,
    da li pojava krvi u mokraći u manjim količinama i stalno mokrenje bez bolova može da bude E. colli? Da li je ona osetljiva na Eritromicin? I ako možete da mi objasnite kako se daje uzorak mokraće (prvi, drugi mlaz, jutarni ili drugačije?).
    Hvala Vam puno!

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Ukoliko ima krvi daje se privi srednji i poslednji mlaz. Infekcija moze biti uzrok pojave krvi, ali i neka druga oboljenja mogu dovesti do pojave krvi u mokraci. Potrebno je uraditi antibiogram na osnovu koga se zna na koji je lek osetljiva bakterija. Obavezno uraditi i UZ bubrega i besike dr Vojinov