Poštovani doktore,
    Imam 35 godina, oženjen, dvoje dece. Od pre 3 - 4 godina skoro uvek nakon odnosa (ejakulacije) posle par minuti javljaju mi se tegobe u predelu prostate, odnosno rektuma u smislu nelagodnog osećaja - tištućeg bola koji traje kraće ili duže(od 2 - 12h). Primetio sam da mi tada stajanje ili sedenje produžuje i povećava taj nelagodan osećaj - tištući bol. Ponekad prilikom prvog mokrenja, ako je ubrzo posle odnosa (mokraća normalno krene i teče) javi se veoma kratkotrajan bol duž mokraćnog kanala a ponekad, ako je mokrenje kasnije, mlaz mokraće bude slab, ali su ovi simptomi dosta retki. Sumnjajući na prostatu išao sam na preglede i ispitivanja. U uretri je nađena Esherihija c., a u spermi Proteus m. Nakona terapije brisevi su bili u redu, ali simptomi su ostali isti. Kasnije je pronađena Hlamidija (ali mali broj- ispod 10). Korišćena je adekvatna terapija nakon čega je nalaz brisa bio dobar. Supruga je takođe koristila terapije i kod nje je sve u redu. Kod mene su simptomi i dalje isti. Prostata je normalne veličine, PSA je dobar. Napominjem da se tegobe isključivo javljaju posle odnosa inače ovako sve je normalno i bez ikakvih problema. Ja sumnjam da se tegobe javljaju zbog hemoroida a lekari na upale semeneih kesica. S obzirom da sam dugo bio pod antibioticima smatram da bih rešio i upalu s.kesica.
    Ne znam više šta da radim da bih ustanovio šta je u pitanju kada su svi nalazi uredni.
    Molim za savet.
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • I dalje hronicna upala prostate, iako su nalazi negativni. Potrebno je odredjeno vreme i po saniranju infekcije da se tegobe smire. Mozete koristiti tople kupke, narocito kada boli i videcete da na toplotu tegobe prestaju . Uzmite caps Conprosta 3 x 2 tokom 2-3 meseca. Cuvajte se prehlede, ne vozite bicikli. dr vojinov