Poštovani Dr,
    Posle izlečene ureaplazme spermogram mog supruga je bio sledeći: zapremina ejakulata 3 ccm, viskoznost normalna, vreme razvodnjavanja 20 min, PH vrednost 7,5, normokineza 35%, hipokineza 30%, akineza 35% broj u 1 ccm 18 000 000 u celom ejakulatu 56 000 000.
    Dg-OLIGOASTHENOSPERMIA. Spermokultura u redu.
    Da li sa ovakvim spermogramom treba uzimati neku terapiju? Nama nije rečeno ništa osim strpljenja! Prošlo je 5 bezuspešnih meseci od tada, pa me interesuje Vaše mišljenje!
    Hvala!

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Ja ne znam sta je sve uradjeno od nalaza (hormonski status, UZ vena testisa, antitela) sto sve moze da utice i na nalaz spermograma i na vrstu terapije Probajte sa vitaminima Zn tbl 2 x 1 i Vit E forte 100 mg 2 x 1 tokom 2 meseca dr Vojinov