Poštovani,
    već skoro dve godine pokušavam da zatrudnim, ali do trudnoće ne dolazi. Pre izvesnog vremena suprug je uradio spermogram, pa bih Vas molila da rastumačite nalaz.
    Vrednosti su sledeće: količina u ml: 3,0 broj spermatozoida u L: 50,0 broj spermatozoida u ejakulatu: 150,0x10 na 9/L živih spermatozoida: 90% ph:7,4 aktivna progresija 40% slaba progresija: 40% bez progresije:10% nepokretni:10% normalnih oblika:80% patoloških oblika:20%
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Povecan broj patoloskih spermatozoida i smanjena pokretljivost. Uradite ya pocetak testove na infekciju briseve uretre i spermokultura. Potreban je i detaljniji uroloski pregled dr Vojinov