Poštovani doktore,
    imam 29 godina, neoženjen. Već dve godine imam urinarnu infekciju izazvanu bakterijom E.coli. Doktori, odnosno urolozi prepisivali su mi razne antibiotike, počevši od Dovicina, eritromicina, ciprocinala, a onda injekcije Amikacin, longaceph. Čajeve pijem redovno, sva ova terapija nije mi dala nikakav efekat, jer i dalje imam bolove koji su stalni i iritirajuci u vidu rezanja i pečenja u donjem delu stomaka, jedino nemam nikakav bol kad sedim u u toploj vodi. Posle svake terapije uradim urinokulturu esherihije nema, ali se kasnije ponovo javi pri ponovnoj kontroli i to 100 000 bakterija. Zadnji put na kontroli doktor mi je rekao da je to verovatno hronični prostatitis i da s tim moram da živim.
    Da li mogu izlečiti ovu infekciju i kako?

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Uraditi UZ prostate kroz debelo crevo (TRUS prostate) na kome se moze videti da li postoji infekcija kao i da li postoji neki fokus koji bi mogao biti rezervoar infekcije. dr Vojinov