Imam 27 god. Sa 14 godina mi je operisana fimoza. Od tada imam probleme sa mokrenjem, jer mi se mokraćni kanal sužava. Išao sam redovno na bužiranje, ali i dalje se ponavljao isti problem. Sa 20 godina sam imao operaciju na VMA, (mislim da je u pitanju bila metatomija). Tamo mi je rečeno da je uzrok mog problema greška doktora pri skidanju fimoze i da mi je zasečcen mokraćni kanal. Posle operacije na VMA problem je ostao isti, ali se ređe pojavljivao. Suženje kanala je pri vrhu.
    Moje pitanje je da li postoji neki drugi način lečenja, osim bužiranja, jer mi je to jako bolna terapija?
    Unapred hvala na razumevanju.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Osim bužiranja i povremene meatotomije, ne postoji drugi način za rešenje tog problema. Inače, povrede uretre prilikom operacije fimoze su vrlo retke. Posledica infekcija koje ste mogli imati dok je postojala fimoza, mogu biti uzrok suženja uretre.
      dr Vojinov