Koji je procenat spontanog izlečenja reflux-a II stepena i šta se preporučuje od terapije, sem antibiotika u prvoj godini života?

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • O procentu ne mogu sa sigurnošću pisati, ali koliko se ja sećam više od 50% do pete godine života, po sazrevanju mišića bešike, izgubi vezikouretralni refluks. Neophodno je praćenje i lečenje urinarnih infekcija, koje mogu dovesti do oštecenja bubrega. Ukoliko se ne povuče, pristupa se hiruškim intervencijama .
      dr Vojinov