Poštovani doktore,
    Imam 26 godina. U osmoj godini otkriven mi je kriptorhizam levog testisa, pa je odmah podvrgnut operaciji, tj. spuštanju u skrotum. Međutim u 14.godini dođe do torzije desnog testisa, posle čega mi isti i odstrane zbog nekroze.
    Želeo bih da znam, okvirno, koje su moje šanse da imam dete, naravno uzimajuci u obzir sve vrste medicinske asistencije (oplodnja u veštačkim uslovima, lekovi, itd...). Za sada nisam išao ni na kakve analize.
    Puno Vam hvala

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Za sada šanse su 100%, pošto ništa niste uradili od analiza. Problem je što je testis kasno spušten i to je sigurno dovelo do njegovog barem delimičnog oštećenja. Za početak uradite spermogram i UZ testisa.
      dr Vojinov