Poštovani dr,
    Moja je dijagnoza sledeća Dg: Cistometrijski kapacitet bešike odgovarajući. Senzibilitet očuvan. Registrovana umerena hiperaktivnost detrusora uz nešto povećanu uretralnu rezistenciju. Volela bih da znam da li je ova moja dijagnoza isto što i kontraktilnost bešike.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Hiperaktivnost podrazumeva hiperkontraktilnost bešike, znači ucestalije grčenje mišića bešike nego što je to uobičajeno + povećan otpor oticanju mokraće (uretralna rezistencija)
      dr Vojinov