Poštovani dr,
    Na levoj preponi, pre 2 godine, mom mužu je pukla vena i nakon toga krv se spustila u levi testis kao i otok, to mu se desilo u inostranstvu, dve nedelje je bio u bolnici, imao je veoma agresivnu terapiju sa antibioticima u vidu tableta i injekcija. Nakon primljenih antibiotika sve se normalizovalo, otok je nestao, a boja se povratila. Urađen mu je i spermogram, koji je bio sasvim uredan. Od tada nije posećivao doktora.
    Da li to može da bude jedan od uzroka što ne mogu da ostanem trudna? Već godinu dana radimo na tome.
    Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 10. 2008.
    • Ne može biti uzrok steriliteta. Potrebno je da se javite urologu sa nalazom spermograma, nakon čega će se uraditi dodatne analize-UZ testisa, testovi na infekciju, hormonski status itd. Spuštanje krvi nakon pucanja vene predstavlja normalnu stvar zbog anatomskih odnosa i sigurno ne može biti uzrok vašeg problema.
      dr Vojinov