Poštovani doktore,
    navodi iz spermograma su sledeći: Volumen 2.0ml ; pH 7.7 ; Koncentracija 18.000.000 sp/ml, Ukupan br. 36.000.000 sp/ej ; Br.progresivnih /ml. 5.000.000 ; ukupan br.progresivnih 10.000.000 sp/ej .
    Ako mogu dobiti odgovor u vezi spermograma i koje dalje ispitivanja treba izvršiti.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Lako smanjen broj spermatozoida. Brzinu po ovim paramterima ne mogu odrediti posto to nije standardna prezentacija spermograma. Potrebno je uraditi hormonski status (FSH,LH i prolaktin i testosteron) kao i testove na infekciju dr Vojinov