Imam 46 godina, pre dve godine bio sam kod urologa zbog bolova u donjem delu trbuha i to samo sa leve strane. Izvršen je pregled prostate i ultrazvuk. Doktor mi je detaljno objasnio da se radi o upali žlezde. Jedne od dve istovetne koje se nalaze na levoj i desnoj strani. Naime, nije ni jednom rečju spomenuo prostatu. Za terapiju koliko se sećam bili su samo antibiotici i preporuka da se čuvam prehlade donjeg dela trbuha. Iste godine posetio sam i drugog urologa koji je postavio dijagnozu prostatitis. Što mi i danas stvara nedoumicu, da li je i prvi lekar mislio na prostatu.Tegobe su mi se ovih dana vratile. Ja inače osim bolova u donjem delu stomaka, naročito pri sedenju nemam drugih tegoba, tipa peckanja, poremećaja mokrenja itd.
    Molim Vas da na osnovu ovih relativno šturih informacija pokušate razjasniti o čemu se radi.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Da li se radi o upali prostate i/ ili žlezda, Vama ne menja ništa i obično se radi o upali i žlezda i prostate. Tegobe su praktično iste kod obe upale i leče se na isti način. Pored prostate nalaze se dve male žlezde (zovu se vezikule seminales) i njihov sekret, kao i od prostate učestvuje u stvaranju ejakulata. Potrebno je lečiti upalu ukoliko imate tegobe.
      dr Vojinov

Komentari na pitanje: #11739

    • Imam 15 godina i penis mi je vrlo mali, svega 5cm ne znam sta da radim da bi ga povecao