Moja ćerka ima 4 god. i infekciju E. coli, učestalo mokrenje, bolovi u stomaku, i nema apetita. Ova infekcija se vuče već dvije godine ima je, pa nema i tako. Pije antibiotik prema antibiogramu iz urinukulture. Sad ja ima oko 100.000 u mokraći. Pre ovoga imala je 3 negativna nalza na E.coli i mislila sam da smo je zalečili i da ce neće javljati opet, no malo se prehladila i odmah to. Moj pedijatar šalje me na Kliniku da izvršimo pregled bubrega i bešike, a rekao mi je da možda i docnimo. Sada sam tužna šta bi moglo biti i koliko je ovo opasno za moje dete, kako da iskorenimo tu bakteriju.
    Hvala puno za odgovoru.
    Mi smo iz Makedonije, pa ako znate neko kolega gde bi mogli otišli, recite nam.

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Nije kasno, ali ukoliko se javljaju tako često infekcije, neophodna su detaljnija ispitivanja (UZ bubrega i bešike su osnovne početne metode) da bi se utvrdilo postojanje nekih poremećaja na mokraćnim organima koji mogu dovesti do tako učestalih infekcija i naravno da bi se preduzele intervencije za saniranje tih problema. Znači za početak morate uraditi UZ, ne oklevajte. dr Vojinov