Poštovani,
    protumačite mi rezultate: zapremina 2,5 ml ; likvefakcija 20min.; ph 8.5; br.spermatozoida 58,5mil/ml; br.spermatozoida 146.25mil/V; progresivno pokretnih 25%; pokretnih 10% ; nepokretnih 65; leukociti >50 (ref. vred do 15); Spermocitogram: norm. forme 36 %(ref.vred >60), abnorm. 60% (ref.vr. <40) glava 26, vrat 3, rep 35.
    Primedba: Na nativnom preparatu osim leukocita viđeno je i nešto pločastih epitelnih ćelija i aglutinacija spermatozoida+. Spermokultura uredna kao i urinokultura. Imam 35 god.
    Da li su rezultati mnogo loši i kako da se poprave? Sa devojkom već tri godine imam nezaštićene odnose. Ona je tri meseca lečila ešerihiju i izlečila.

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Broj dobar, ali je mali broj pokretnih spermatozoida. Povišen broj leukocita ukazuje na izraženu infekciju. Potrebno je uraditi briseve uretre na Chlamzdiu trachomatis , Mycoplasmu, Ureaplasmu bris uretre na bakteriološku kulturu sa AB, urin na Trichomonas vaginalis.
      dr Vojinov