Molim Vas da mi objasnite sledeći nalaz i kakvo je Vaše mišljenje da li možemo imati dece prirodnim putem: zapremina ej. 2ml, br.speramt 53/106, progresivno pokretnih seprm. 20, pokretnih 15, nepokretnih 65, sp.leukocite 3-5, norm.forme 44, abnorm. forme 56, na nativnom preparatu osim leukocita viđeno 3-6 hemoliziranih eritoricita i aglutinacija spermazoida +/-

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Manja količina ejakulata, broj dobar, ali smanjena pokretljivost spermatozoida i prisustvo infekcije. Spermogram nje tako loš, ali su neophodna detaljnija urološka ispitivanja i naravno odgovarajuća terapija. dr Vojinov