Rezultat spermograma: volumen 4.5, boja slabo opalescentna, žućkastosiva, ph 8, koncentracija 0.9, leukociti 2, debris 1, aglutinacija 0, pokretni 6%, slabo pokretni 19%, nepokretni 75%, normalne forme 55%, patološke forme 45%. Analiza krvi pokazala je koncentraciju testosterona od 18.47, ostali nalazi su u granicama. U testisima nema proširenih vena.
    Molim Vas da mi protumačite ove rezultate i preporucite terapiju.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Veliki broj nepokretnih spermatozoida i prisustvo infekcije, ako i mali broj spermatozoida. Potrebno je uraditi testove na infekciju i lečiti infekciju (briseve uretre na Chlamydiu trachomatis, Mycoplasmu, ureaplasmu, bris uretre na bakteriološku kulturu sa AB spermokultura sa AB, urin na Trichomonas vaginalis).
      dr Vojinov