Molim Vas da mi rastumačite rezultate i kažete sistem lečenja za mene i mog partnera.
    Njemu je u URINOKULTURI pronađena streptococcus agalactiae-grupa B,1.000.000 CFU/ML, 10 na 6, a u SPERMOKULTURI -streptococcus agalactiae- GRUPA B-UMEREN BROJ.
    Moj nalaz UK je-enterococcus sp. 10.000 CFU/ml,10 na4, lactobacillus sp 1.000.000 CFU/ml, 10 na 6.
    Molim Vas da mi kažete kakve su ovo bakterije i da li se neka prenosi i kako se prenosi? I kako to da ja i on imamo različite bakterije? Inače imam bolove u donjem stomaku i stalno mi se urinira, pa sam zbog toga i bila kod urologa.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • To su bakterije koje se prenose seksualnim putem, ali su i normalni stanovnici organizma, pa ukolioko se preterano razmnože postaju patološke za organizam. Nije retkost da se kod partnera nađu različite bakterije i ne mora da znači da ako Vi imate infekciju, istu morate preneti i na partnera. Postavlja se i pitanje rada laboratorija. Potrebno je koristiti prezervativ do kraja lečenja antibioticima, ali se oni daju prema nalazu antibiograma, koji ste verovatno dobili uz rezultate.
      dr Vojinov