Postovani d-re,,
    Molim Vas da mi odgovorite na sledeća pitanja: 1. Da li sa testom za proveru testosterona može proveriti i vrednost prolaktina ili za to je potrebno posebno ispitivanje? 2. Opsednut sam sa izgledom mog penisa (i mala promena na penisa zabrinjuje me i stalno mislim na to i da li to može biti razlog za impotenciju? 3. Na glansu penisa javile su se dve tamno crvene sitne tačke ispod sluzokože glansa i ne stvaraju mi nikakve probleme i ne gube se. Šta je u pitanju da li je prsnuo neki krvni sad i sl. ili je to posledica što mi je pre 10 god. izvršeno obrezivanje zbog fimoze i sada glans je na penisu nezastićen i sve te takve promene nerviraju me i postali su mi fiks ideje?

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Testom za testosteron se kontroliše samo vrednosti testosterona. Prolaktin se traži kao posebna analiza. Ne treba da Vas zabrinjavaju promene ukoliko stvar uredno funkcionise, a i promene na koži ne mogu odvesti do pojave impotencije. Velićina nije presudna u seksualnom odnosu. Crvene promene verovatno predstavljaju iritaciju, ali ne mogu tvrditi dok ne vidim promene.
      dr Vojinov